1.OFC Lipt.Sliače : TJ Partizán Ľubeľa 3:2

Muži v prvom zápase novej sezóny porazili favorita súťaže

VII.liga mužov. 1.OFC Lipt.Sliače : TJ Partizán Ľubeľa 3 : 2 / 2:1

Zostava Lipt.Sliače: Vladimír Klačan – Marko Gejdoš, Roman Mrva /od 63´David Hanula, Miroslav Demčo, Ján Sleziak, Kristián Huntoš, Anton Moravčík, Patrik Šlachta, Matúš Hladiš /od 46´Ľubomír Trnovský,  René Mrva /od 46´Adrián Frič, Erik Mikulec.

Sliačania mali v pamäti posledný domáci zápas predchádzajúcej sezóny, v ktorom prehrali 1:3. Proti technicky zdatnému súperovi hrali s veľkým nasadením a snažili sa rozbíjať ich kombinácie. To sa im v prvom dejstve aj darilo a mali viac z hry. Stačila však malá chybička pri nedôraznom uprataní lopty v obrane a rýchlonohý Tomáš Šmigura technickou strelou k žrdi dostal hostí do vedenia v 24´ zápasu. Sliačania v 29´ pritlačili, lopta lietala v šestnástke, až ju Anton Moravčík v sede dopravil do siete 1:1. O päť minút nato, po nedorozumení v Ľubeľskej obrane sa k lopte dostal Erik Mikulec a preloboval vybiehajúceho brankára Romana Benču 2:1. Po prestávke sa presadzovali viac hostia, no do vyloženej šance ich domáci nepúšťali. Výnimkou bola 67´, keď sa dostal ku hlavičke k prednej žrdi Michal Uram, lopta len o pár cm minula žrď. V 79´bol v 16-ke zbytočne zozadu podržaný Michal Uram a rozhodca nariadil pokutový kop. Skúsený Peter Kiník ju s prehľadom premenil a hostia vyrovnali na 2:2. V 82´ bol v pokutovom území kopnutý do hornej časti tela Anton Moravčík a „penaltu“ kopali aj domáci. Miroslav Demčo zvolil opačný kút brány ako brankár a rozjasal takmer 300 divákov na štadióne 3:2. Sliačania si v závere víťazstvo postrážili a získali skalp asi najkvalitnejšieho mužstva v súťaži. Rušný zápas za príjemného počasia rozhodovali: Miroslav Socháň – Radovan Žiak, Jaroslav Žuffa. Delegát zápasu Ivan Haviar.

Dátum vloženia: 7. 8. 2022 19:52
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 8. 2022 19:55
Autor: Jozef Dvorský